PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=253737}
6,7 22 768
ocen
6,7 10 1 22768
6,9 12
ocen krytyków
Michael Clayton
powrót do forum filmu Michael Clayton

Najmocniejszym punktem filmu jest zdecydowanie scenariusz i od razu widać, że jest to praca byłego scenarzysty. Dialogi są ostre jak brzytwa, a fabuła skonstruowana perfekcyjnie. Sama intryga również nie pozostawia nic do życzenia. Świetny jest Clooney, ale tym razem to nie on przykuwa najbardziej uwagę. Tom Wilkinson jest fantastyczny - nominacja do Oscara obowiązkowa, ale to Tilda Swinton tak naprawdę zainteresowała mnie najbardziej i dla niej brawa.
Zauważyłem, że ostatnio Clooney staje się czymś na rodzaj znaku jakości, w byle czym się nie pojawia, lubi najwyraźniej kino z "drugim dnem", bo po niedawnej "Syrianie" jest to kolejny tego typu obraz.

Bez wątpienia udany film, a za ten świetny scenariusz bez wątpienia należy się nominacja do Oscara, a może nawet sama statuetka. Ten fantastyczny monolog Wilkinsona na początku, cudo! :)

ocenił(a) film na 8
Albertino

Zgadzam się z Tobą, a ten początkowy monolog był genialny. Czułam, że zapowiada się coś dobrego ;). Jestem w szoku, że to film produkcji USA. Niepodobny do wszystkich hitów dla przeciętnego zjadacza popcornu. Scenariusz zasłużył na Oscara.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones